Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Jakie szyby samochodowe wyróżniamy?

Najbardziej klasycznego podziału szyb samochodowych dokonuje się ze względu na ich umiejscowienie w pojeździe - wyróżniamy zatem szyby przednie, boczne i tylne. Z kolei z uwagi na materiał wykonania rozróżniamy generalnie dwa rodzaje szyb, co bezpośrednio wiąże się także z tym, że ich naprawa będzie przebiegać odmiennie.

Szyby

Szyby hartowane w postaci litych tafli szklanych cechują się różnymi stopniami twardości. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w bocznych szybach samochodu. Właściwością je charakterystyczną jest to, że w przypadku rozbicia szyba rozpada się na liczne, niewielkie kawałki. Drugą kategorię tworzą szyby klejone, w których składowe jakimi są tafle: zewnętrzna, wewnętrzna oraz specjalna folia łączone są kauczukiem butylowym. W efekcie takiej konstrukcji w momencie rozbicia - na które wykazują zresztą znaczną odporność - nie rozpadają się, lecz tworzy się na ich powierzchni wyraźnia usterka.

W specjalistycznym sklepie Pel-Cars oferujemy szyby samochodowe w wyjątkowo korzystnych cenach. Idealnie dopasujemy egzemplarze do każdego auta, bez względu na to, czy chodzi o szybę do BMW E36, E38, E39, E46 czy może szybę do Forda Mondeo MK3.

Szyba do BMW czy Forda Mondeo? Pel-Cars to jakość i atrakcyjne ceny!

Potrzebna jest na wymianę szyba BMW E53 X5, E60, E61, E80 lub E82? Specjaliści Pel-Cars zrobią wszystko, by dla naszych klientów dobrać produkt idealny. Te części auta są niestety wyjątkowo podatne na uszkodzenia mechaniczne. Wystarczy niekiedy uderzenie kamyka czy częste poruszanie się po silnie zapylonych miejscach, aby elementy te uległy usterkom. Skutkują one zaburzeniem pola widzenia kierowcy, szczególnie dotkliwym przy dużym nasłonecznieniu, gdyż promienie słoneczne mogą oślepiać prowadzącego na skutek ich rozpraszania przez ubytki. Usterki szyb samochodowych mogą też pociągać za sobą awarie techniczne innych systemów, przykładowo: ogrzewania, poduszek powietrznych, usztywnienia karoserii. Niepełnowartościowe szyby to ponadto możliwość pojawienia się nieszczelności oraz przecieków.

Kup w Pel-Cars szyby do BMW lub innej marki i zleć nam ich montaż!

Zauważyłeś usterkę szyby w Twoim BMW E87, E88, Z4 E85, Z4 E86, E90 albo samochodzie innej marki? Warto nie odkładać tego na później i udać się na kontrolę ich stanu do specjalistów Pel-Cars, którzy podpowiedzą dalsze, właściwe kroki w celu jej usunięcia. Nawet z pozoru drobne pęknięcie lub odprysk warto poddać weryfikacji. W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerom, odpowiednie naprawy można przeprowadzić na przykład na drodze mechanicznego polerowania szkła czy też sklejania.

W ofercie Pel-Cars znajduje się ponadto szeroki wybór części uzupełniających takich jak uszczelki, podnośniki do szyb i wiele innych. Serdecznie zapraszamy użytkowników poszukujących wysokiej jakości szyby BMW E91, E92, E93, X3 E83 oraz innych marek także do naszych sklepów stacjonarnych w Lubiczu i Toruniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl